«Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերության աշխատանքային խումբը՝ գլխավոր տնօրեն Դավիթ Միրզոյանի ղեկավարությամբ այցելել է 220 կՎ «Արարատ-2», 400/220/20 կՎ «Նորավան» և 220/110/ կՎ «Ագարակ-2» ենթակայաններ, դիտարկել ենթակայանների վերակառուցման աշխատանքների ընթացքը։ Այցի նպատակն էր՝ տեղում ծանոթանալ ենթակայաններում կատարված աշխատանքներին, քննարկել վերակառուցման ընթացքում առաջացած խնդիրները, ինչպես նաև առաջիկա անելիքները։
«Արարատ-2» ենթակայանի վերակառուցման աշխատանքները դիտարկելուց հետո, Դավիթ Միրզոյանը, ծրագրերի պատասխանատուներին տվել է ստույգ հանձնարարականներ՝ շինարարության ընթացքում տեղ գտած թերություններն ու բացթողումները հստակ ժամկետներում վերացնելու ու շտկելու ուղղությամբ։
«Ագարակ-2» ենթակայանում «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերության կողմից ստեղծված հանձնաժողովն իրականացրել է ենթակայանի վերակառուցման շրջանակներում՝ փաստացի կատարված աշխատանքների ծավալների ճշգրտում:
Աշխատանքային շրջայցի հաջորդ կանգառը «Նորավան» ենթակայանում էր։ Իրան-Հայաստան 400 կՎ էլեկտրահաղորդման օդային գծի և Նորավան ենթակայանի կառուցում» ծրագրի շրջանակներում «Նորավան» ենթակայանում շարունակվում են շինարարական աշխատանքները, մալուխների փռման և ջրահեռացման համակարգի բետոնացման, հողի հետլցման աշխատանքները, կատարվում են նաև բազալտե սալիկներով երեսապատման աշխատանքները: «Նորավան» ենթակայանում ևս գլխավոր տնօրենի կողմից տրվեցին հանձնարարականներ՝ ծրագրի ավարտը սահմանված ժամկետում ապահովելու համար:

A working group of “High Voltage Electric Networks” CJSC, headed by General Director Davit Mirzoyan, visited 220 kV “Ararat-2,” 400/220/20 kV “Noravan,” and 220/110 kV “Agarak-2” substations to observe the progress of reconstruction works. The purpose of the visit was to get acquainted with the work carried out at substations, discuss issues encountered during the reconstruction, and outline the upcoming tasks.
After reviewing the reconstruction progress at “Ararat-2” substation, Davit Mirzoyan gave exact instructions to the project managers to address and correct the deficiencies and shortcomings discovered during the construction within clearly defined deadlines.
At “Agarak-2” substation, a commission established by “High Voltage Electric Networks” carried out a detailed assessment of volumes of actually done works.
The next stop of the working visit was “Noravan” substation. Within the framework of the “Construction of the Iran-Armenia 400 kV Overhead Transmission Line and “Noravan” Substation” project, construction works at “Noravan” substation are underway, including cable laying, concreting of the drainage system, backfilling, and basalt tile facing works. The General Director also issued instructions at the “Noravan” substation to ensure that the project is completed within the set timeframe. The General director gave instructions at “Noravan” substation, as well, to ensure the completion of the project within the specified time frame.