Պարգևներ մասնագիտական տոնի առթիվ
Էներգետիկի մասնագիտական տոնն ու Ամանորը հանդիսավորությամբ է նշել «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերության աշխատակազմը:
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների ու բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանը ներկաներին շնորհավորել է Էներգետիկի օրվա, Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ՝ մաղթել բեղմնավոր աշխատանք, առողջություն, երջանկություն և հաջողություններ:
Նախարարը, էներգետիկայի բնագավառում ունեցած ավանդի համար, Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր ընկերության աշխատակից Արսեն Հարությունյանին պարգևատրել է ԱՊՀ Էլեկտրաէներգետիկական խորհրդի «Վաստակավոր Էներգետիկ» հուշամեդալով:
ԲԷՑ ՓԲԸ տաս աշխատակիցներ, երկարամյա և բարեխիղճ աշխատանքի համարշ արժանացել են պատվոգրերի, որը նրանց է հանձնել ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռազմիկ Խաչատրյանը:
- Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր ընկերության առջև լուրջ խնդիրներ են դրված: Այն ծրագրեր, որ մենք պետք է իրագործենք միասին կարևոր նշանակություն ունեն մեր հանրապետության տնտեսության կայուն զարգացման համար,- ասել է Ռազմիկ Խաչատրյանը: - Այդ ծրագրի արդյունքում կբարձրանա մեր երկրի էներգետիկ համակարգի անկախության ու անվտանգության մակարդակը, կմեծանան տարածաշրջանի էներգետիկ համակարգերին Հայաստանի ինտեգրման հնարավորությունները: Չկա որևէ խնդիր, որ մենք չկարողանանք լուծել համատեղ ջանքերով, ուղղակի պետք է հավատալ մեր ուժերին զինվել համբերությամբ ու նվիրվել գործին:

The staff of “High Voltage Electric Networks” CJSC has celebrated the Power Engineers' Day and the New Year.
Minister of Energy infrastructures and Natural Resources of RA Ashot Manukyan congratulated those present on the occasion of the Power Engineers' Day, the New Year and Christmas, wished fruitful work, health, happiness and success.
The Minister awarded Arsen Harutyunyan, a member of “High-Voltage Electric Networks” Company for the contribution to the energy sector, with the "Honorary Power Engineer" commemorative medal of the Electric Power Council of the CIS.
Ten employees of “High Voltage Electric Networks” CJSC for long-term and honest work were awarded with the certificate of appreciation which handed over to them General Director of the Company Razmik Khachatryan.
- Serious issues are put towards the “High Voltage Electric Networks” CJSC. The projects we have to implement together are of great importance for the sustainable development of our country, "said Razmik Khachatryan. – In the result of implementation of this project will be enhanced the level of our energy system independence and security and will be increased integration opportunities of Armenia into the energy systems of the region. There is no problem we are not able to solve with joint efforts, we just have to believe in our strength, to arm ourselves with patience and dedicate ourselves to work.