«Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերությունը նշում է գործունեության 25-ամյակը: Ընկերությունը ստեղծվել է 1998 թվականի հուլիսի 20-ին՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության որոշմամբ, և արդեն քառորդ դար իր կարևոր ու հանգուցային դերն ունի Հայաստանի էներգետիկ համակարգում։
Անցած 25 տարիների ընթացքում ընկերությունն անցել է կայացման լուրջ ճանապարհ․ իրականացվել և իրականացվում են արդիականացման տարբեր ծրագրեր, որոնց նպատակն է՝ բարելավվել մեր հանրապետության էներգահամակարգի արդյունավետությունը, նվազագույնի հասցնել կորուստները, բարձրացնել ներքին էլեկտրահաղորդման ցանցի արդյունավետությունն ու տարածաշրջանում էլեկտրամատակարարման հուսալիությունը։ Այդ ամենօրյա աշխատանքների հետևում կանգնած են մարդիկ՝ ում նվիրումի ու քրտնաջան աշխատանքի շնորհիվ հնարավոր է լինում գրանցել արդյունքներ ու ձեռքբերումներ։
Հուլիսի 26-ին «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերության գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարեն Հովհաննիսյանը, ընկերության 25-ամյակի կապակցությամբ, շնորհավորել է աշխտակիցներին և մաղթել է անվտանգ ու բեղմնավոր աշխատանք։ Կարեն Հովհաննիսյանը 25 աշխատակիցների՝ համակարգում ունեցած ներդրման, բարեխիղճ ու արդյունավետ գործունեության համար պարգևատրել է «Արգիշտի Ա» պատվավոր արծաթե հուշամեդալով։

“High Voltage Electric Networks” CJSC celebrating its 25th anniversary. The company was established on July 20, 1998, by the decision of the Government of the Republic of Armenia and has been playing an important and crucial role in the energy system of Armenia for a quarter of a century.
Over the past 25 years, the company has gone through a serious way of establishment, various modernization projects have been implemented and are being implemented, the purpose of which is to improve the efficiency of the energy system of our Republic, minimize losses, increase the productivity of the internal power transmission network and the reliability of power supply in the region.
On July 26, on the occasion of the company's 25th anniversary Acting general director of "High Voltage Electric Networks" CJSC Karen Hovhannisyan, congratulated the employees and wished them safe and fruitful work. Karen Hovhannisyan awarded 25 employees with "Argishti A" honorary silver commemorative medal for their contribution to the Energy system, conscientious and efficient activity.